KLON LAUNCH İLE ORJİNAL LAUNCH CİHAZLARI ARASINDAKİ FARKLAR
30 Mart 2020 Pazartesi

KLON LAUNCH İLE ORJİNAL LAUNCH CİHAZLARI ARASINDAKİ FARKLAR

KLON LAUNCH İLE ORJİNAL LAUNCH CİHAZLARI ARASINDAKİ FARKLAR

Bulunduğumuz otomotiv sektöründe özel servislerin veya kendi arızalarını tespit etmek isteyen amatör araç sahiplerinin kullandığı birçok cihaz bulunmaktadır. Araçlarının sorununu sağlıklı bir şekilde çözmek isteyen kullanıcılar arıza tespiti için cihaz arayışlarını her daim sürdürmüşlerdir.1999 yılında araç diagnostiği alanında X-431 serisi ile hayatımıza giren Launch markası bugüne kadar son derece ilerleme göstererek otomotiv sektöründe başarısını sürdürmektedir. Bu başarısının önüne geçmek isteyen farklı marka isimleri altında taklit edip lisansa sahip olmayan yazılımlı cihazlar üretmişlerdir. Orijinal launch cihazları ile klon cihazları birbirinden ayırmak kolaydır.

Orijinal cihazlar özel kutusunda özel tablete ve kılıfa sahiptir ve kullanım kılavuzu vardır. Aynı zamanda kullanıcıya özel şifre ile hizmet vermektedir. Cihaz kullanıcısına özel kullanıcı ismi ve parolası ile cihazın aktivasyonu gerçekleştirilir. Böylelikle cihazın garantisi başlatılır.
Orjinal launch ürünlerinin tamamı online güncellemelidir. Kullanıcılar güncelleme kısmına girdiklerinde kendilerine özel kullanıcı adını ve parolayı girerek internet bağlantıları sayesinde güncellemelere kolaylıkla ulaşabilir. Ürünün seri numarası, aktivasyon tarihi ve güncelleme sürelerini görebilir.
Bunların yanı sıra orijinal Launch cihazına sahip olan kullanıcılar garanti süresince ücretsiz olarak teknik destekten faydalanabilir.

Klon launch ürünleri halk arasında sarı kafa veya kırmızı kafa olarak geçen idiag ve easydiag ürünleridir.
Yazılımları kopyalanarak herhangi bir tablete yüklenmesi ile çalışmaktadır. Bu ürünleri satan kişiler cihazın lisanslı ve orijinal olduğunu öne sürmektedir. Ancak böyle bir durum söz konusu bile değildir.
Cihazın online güncellemelere sahip olduğunu iddia ederek kullanıcıları yanıltmaktadırlar.
Üretmiş oldukları cihazlar eski versiyonlara sahip araçları görmekle birlikte hiçbir şekilde güncellemesi mümkün olmayan cihazlardır. Bu tarz kopya ürün satan birçok firma ve sahte şahıslar bulunmaktadır.
Bu kişiler ürün hakkında ne bilgiye ne de kapasiteye sahip değillerdir. Bu yüzden satış sonrası hiçbir şekilde destek verememekteler. Ürünü garanti kapsamı dışında satarak kullanıcıları son derece mağdur etmekteler çünkü bozulan ürünler Obd soketi yedek parça olarak değiştirilemediğinden satıcılar bu sorunun kullanıcı hatası olduğunu öne sürerek tamir için bir cihaz parası daha ücret çıkartmaktalar.

Orijinal Launch satıcıları sattıkları ürünün tüm onarımlarını ücretsiz bir şekilde yaparak kullanıcılara geri teslim ediyorlar. Bu süreç kullanıcıların memnuniyetini son derece yüksek tutuyor.

Yorumunuzu bırakın