MAN Euro6 Araçlarda Arıza Tespit İşlemleri Nasıl Yapılır?
24 Nisan 2020 Cuma

MAN Euro6 Araçlarda Arıza Tespit İşlemleri Nasıl Yapılır?

Man T200 arıza tespit cihazı Man özel ve yetkili servislerinde kullanılan son teknoloji teşhis cihazıdır. Kullanıcıya hızlı ve kesin bir teşhis imkanı sağlayan bu cihaz ile Man Euro5 araçlara kolaylıkla bağlanabilirsiniz. Euro6 araçlara bağlanırken sıkıntı çıkaran bu arıza tespit cihazı Euro6 araçların piyasada daha çok yer bulması ile yetersiz bir hale gelmeye başlamıştır.

Man cihazının yetersiz kalması kullanıcıları başka çözümler aramaya yöneltmiştir. Bu çözümlerin başında Jaltest gibi orijinal universal arıza tespit cihazları gelmektedir. Her yeni çıkan araçlar üzerine yürütülen çalışmalar sayesinde Jaltest arıza tespit cihazı Man Euro6 araçlarla sıkıntısız bir şekilde iletişim kurabilir. Yapmak istediğiniz bütün işlemleri sıkıntısız bir şekilde gerçekleştirebilirsiniz.

Jaltest Arıza Tespit Cihazı İle Man Euro6 Araçlara Arıza Tespiti Nasıl Yapılır?

Tır, Kamyon, Dorse, Otobüs, İş Makinesi, Tarım Makineleri ve hafif ticari araçlarda arıza tespiti yapabileceğimiz Jaltest programımıza girşi yapıyoruz ve ardından tır ve kamyon araçların olduğu bölümü seçiyoruz. Gelen pencerede aktif olan lisanslar arasından Man markasını seçiyoruz. Gelen model ekranında işlem yapabileceğimiz bütün Man marka araç modellerini görebilirsiniz. Listede görüldüğü üzere Euro6 araçlara da kolaylıkla bağlanabilir ve arıza tespiti işlemlerinizi yapabilirsiniz. Listeden Euro6 araç seçip devam tuşunu tıkladıktan sonra gelen ekranda bağlanabileceğimizbütün modülleri görebilirsiniz. Motor, Frenler, Takoğraf, Süspansiyon gibi bir çok modüle tek tek bağlanabilir ve işlemlerinizi yapabilirsiniz. Bunun yanı sıra bütün modüller üzerinde aynı anda arıza tespiti yapabilirsiniz.

Seçmiş olduğumuzun MAN TGS Euro6 aracımızın Elektronik Modül sistemini seçiyoruz ve Kapı Modülüne bağlanıyoruz. Sol tarafta gelen menüde “ÖLÇÜLEN DEĞERLER” Seçeneği üzerinde devam ediyoruz. Daha sonra gelen ekranda durumlarını görmek istediğimiz modülleri seçiyoruz ve işlemi başlatıyoruz. Gelen pencerede seçilen modüllerin anlık durumunu inceleyebilirsiniz. Dilerseniz aracınızda bulunan sistemlerin aktif testlerini yapabilirsiniz. “DİYAGNOZ” seçeneği üzerinde aracanızda arıza tespiti  yapabilir, arıza detaylarını ve arızaların nasıl onarılacağı hakkında detaylı bilgilere ulaşabilirisiniz. İşlemleriniz bittikten sonra müşteri kaydını saklayabilirsiniz. Araçlarla alakalı yapamadığınız bir işlemle alakalı Jaltest firmasının tek resmi Türkiye distribütörü olan Nitro Mekatronik ile iletişime geçebilirsiniz.

Jaltest programı Türkçe dil desteği ile işlerinizi oldukça kolaylaştırmaktadır. Programın arayüzü, arıza kodlarının açıklamarı gibi programın içerisinde bulunan onarım ile alakalı dökümanların tamamından Türkçe olarak faydalanabilirsiniz.


Yorumunuzu bırakın