Opel Arıza Tespit Cihazı Nedir ve Tamiri Nasıl Yapılır?
5 Mayıs 2020 Salı

Opel Arıza Tespit Cihazı Nedir ve Tamiri Nasıl Yapılır?

Opel Arıza Tespit Cihazı Tamiri Nasıl Yapılır?

ARAÇ TAMİRİ NEDİR?

Sıfır veya ikinci el bir otomobil aldınız. Mutlu ve huzurlu bir şekilde aracınızı kullanmaya başladınız. Birden bire veya bir süre sonra aracınızda yolunda gitmeyen bir şeyler fark ettiniz. Aracınızda meydana gelen bu sorun ile aracınızı kullanmaya devam etmeniz son derece tehlikeli olabilir. Bu yüzden başvuracağınız adresler özel veya yetkili servislerdir. Aracınızı bu servislere götürdüğünüzde işinin ehli kişiler aracınızı inceleyerek ve sizlere araç hakkında bazı sorular yönelterek aracınızı onarmak için çalışmaya başlayacaklardır. Araç tamiri tam olarak bu noktadan sonra başlayacak ve sonlandırılacaktır. Aracın teşhisi, servis işlemleri, muayenesi, periyodik takibi, tamir ve onarımı, yeniden programlanması gerekirse uzaktan teşhis ile gerekli tüm müdahalelerde bulunulması ve bunlar ile aracın sağlığına kavuşturulması hedeflenmektedir. Bu değişiklikleri yaparken araç için gerekli olan veya değiştirilmesi gereken malzemelerin imalatçıları ve tedarikçileri ile iletişime geçilerek bu parçaları temin etmek dahil tüm detayları içerek husus araç tamiri olarak nitelendirilmektedir.

 

OPEL MARKA ARIZA TESPİT CİHAZI NEDİR? NE İŞE YARAR?

Her markanın kendine has arıza tespit cihazları olduğu gibi Opel markasının da profesyonel bir şekilde arıza tespiti sağlayan cihazı bulunmaktadır.


OPEL GM MDI ARIZA TESPİT CİHAZI

Opel yetkili ve özel servislerin kullandığı MDI arıza tespit cihazı Opel araçlarda detaylı diagnostik işlemleri yapabilmektedir. Yalnızca Opel değil Chevrolet markalarda da servis işlemleri ve diagnostik işlemlerini gerçekleştirmekte. Cihazın yazılımı olan Tech 2 Win sayesinde eski araçlar dahil tüm Opel marka araçlara bağlanabilir ve diagnostik işlemlerini yapabilirsiniz.

Opel Mdı arıza tespit cihazı 2 değişik model ile kullanıcılara sunulmaktadır. Wifi ve kablolu şekilde kullanılmaktadır.

Cihaz Özellikleri

*Araç üzerinde otomatik tanıma yapma

*Arıza kodunu okuma ve silme işlemi

*Canlı verileri görüntüleyebilme

*Anlık veri kaydı

*Enjektör kodlama

*Mevcut Ecu için yazılım ve flash güncelleyebilme

* Pcm, abs, gösterge paneli, airbag, yakıt pompası ve tüm modülleri yeniden programlayabilme

*Anahtar programlama

*Adaptasyon ve kalibrasyon işlemleri

*Hız limitini kaldırma

*J2534 protokolü üzerinden flash ve yazılım güncelleme

Cihaz garantili olup Nitro Bilişim Teknik servisini arayarak her zaman teknik destek alabilirsiniz.


 Nitro Bilişim Teknik Destek

Teknik servisimize ulaşan tüm müşterilerimizin sorunları detaylı olarak dinlenip not alınarak en iyi ve en hızlı şekilde sorun giderilir. Gerek cihaz tamiri gerek uzaktan bağlantılar ile bu işlemler sağlanır.

Yorumunuzu bırakın