Neden Orijinal Arıza Tespit Cihazı Kullanılmalıdır ?
15 Mayıs 2020 Cuma

Neden Orijinal Arıza Tespit Cihazı Kullanılmalıdır ?

Neden Orijinal Arıza Tespit Cihazı Kullanılmalıdır ?

Son yıllarda üretilen araçlarda motor ve beyinler elektronik sistemlerle donatılmıştır. Bu sistemler elektronik kontrol ünitesi tarafından yönetiliyor. Araçta bir arıza olması durumunda bunun teşhisi arıza tespit cihazları ile araç ecu’suna yani elektronik kontrol ünitesine bağlanarak yapılıyor. Binek hafif ticari ağır vasıta farketmeksizin her araç türü için bir arıza tespit cihazı vardır ve doğru teşhis ve tamir için orijinal arıza tespit cihazı kullanılmalıdır. Markaların yetkili servislerinde o markaya özel tasarlanmış cihazlar bulunuyor. Ancak özel servisler, araç bakım onarım ve tamirhaneleri dışardan temin ettikleri cihazlarla bu işlemleri yapabiliyor. Marka bazlı yada üniversal olarak alacağınız bu cihazların orijinal olması önemlidir, orijinal arıza tespit cihazlarıyla yetkili servis gibi işlem yapılabilir. Ve yanlış teşhis gibi biri duruma sebebiyet vermeden cihazın onarımının doğru bir şekilde yapılmasını sağlar. Bu da sizin için zaman ve para tasarrufu anlamına gelir.

Orijinal arıza tespit cihazı alırken dikkat edilmesi gereken bir diğer konu cihazla birlikte kurulum ve eğitim desteği ve teknik destek imkanının verilmesidir. Bir problem yaşadığınızda profesyonel bir ekipten teknik destek alabilirsiniz. Bu da orijinal arıza tespit cihazlarında mevcuttur. Klon cihazlarda bu konuda sıkıntı yaşamanız maalesef ki çok olasıdır. Cihazı aldıktan sonra da yaşayacağınız bir problemde karşınızda bir muhatap bulmak önemlidir. Satış ve satış sonrasında müşteri memnuniyetini ön planda tutan firmalardan alışveriş yaptığınızda kaliteli bir hizmet almış, bu konuda sorun yaşamamış olursunuz.

Orijinal arıza tespit cihazı kullanmanızın başka bir avantajı ise ürünlerin orijinal lisanslı ve garantili olması ve cihazların online güncellemelerinin olmasıdır. Telefonlarınızda olan güncellemeleri düşündüğünüzde güncellendikten sonra telefonun daha hızlı olduğunu, yeni uygulamalar kullanabildiğimizi gözlemleyebiliyoruz. Arıza tespit cihazında da aynı şey geçerlidir. Cihazınızı güncelledikten sonra yeni marka modellerde destek alabildiğimizi, görüyoruz. Bu sayede ürünü kısa bir süre kullanıp çöpe atmak yerine uzun yıllar boyunca kullanmış oluyoruz.
Dünya çapında birçok markanın distrübütörlüğünü yapan Nitro Grup profesyonel anlayışla işinde uzman kadrosuyla size bu konuda hizmet veriyor.

 

Yorumunuzu bırakın