Nitro Mekatronik Firması Otomotiv Sektöründe Yer Alan İş Ortaklarına Çözüm Ortağı Olmaya Devam Ediyor...
12 Haziran 2021 Cumartesi

Nitro Mekatronik Firması Otomotiv Sektöründe Yer Alan İş Ortaklarına Çözüm Ortağı Olmaya Devam Ediyor...

Nitro Mekatronik Oto Beyin Tamir Kursu başarılı bir şekilde tamamladı. 9-10-11 Haziran tarihlerinde düzenlenen kurs ile katılımcılar birçok konuda büyük kazanımlar elde etme fırsatına ulaşmıştır. Katılımcılar merak ettikleri ve karşılaştıkları sorunla ile alakalı uzman ekiplerce birebir görüşme fırsatına ulaşmıştır.

Nitro Mekatronik firması otomotiv sektöründe yer alan iş ortaklarına çözüm ortağı olmaya devam ediyor.

Otomotiv sektörüne üretmiş olduğu cihazlar, ithal ettiği cihazlar ve sağlamış olduğu teknik destek hizmetleri ile önemli bir yapı taşı olan firma düzenli olarak düzenlemiş olduğu kurslar ile de iş ortaklarına güncel ve interaktif eğitimler sunmaktadır.

Kurslar kapsamında katılımcılar 3 gün alanında uzman Otomotiv Mühendisleri, Oto Tamir Ustaları ve Arge Mühendisleri ile bire bir temas kurma imkanı bulmuştur.

3 Gün süren kursun ilk gününde katılımcılara;

Teorik ve Uygulamalı eğitimler olmak üzere 2 bölümden oluşan bir eğitim programı sunulmuştur.

Teorik bölümde katılımcılar;

- Beyin Nedir?

- Beyin-Sensör Arasındaki İlişki

- CAnbus Nedir? Nasıl Çalışır?

- Can Analyzr Kullanımı

- İmmo Nedir? Nasıl Çalışır? Nasıl Kapatılır?

- Epc Katalog (katalog. net ) Şema okuma

- Jaltest Şemaları

- Parça Numaraları vb. gibi konular,

Uygulamalı bölümde ise katılımcılara;

- Flex Cihazı ile Beyin okuma Yazma (Ford Cargo ve Man)

- Autovei ecu programlama cihazı ile (İmmo Off) - Mercedes Euro 5

- Autovei ecu progamlama cihazı ile (FR Eşleştirme ) - Mercedes

- Scania Xcom ile Parametre Değişimi

- Multimetre Kullanımı

- Osiloskop Eğitimi

- Komponent Ölçümü ve testleri

- Hangi Sensör Nasıl Çalışır? Gibi konularda eğitimler verilerek ilk gün eğitimleri tamamlanmıştır.


- Ecutest Beyin Test Simulatörü Tanıtımı ve Kullanımı

- Beyin Üzerinde Devre Takibi

- Arıza Tespit Cihazı İle beyin nasıl bağlanılır?

- Beyin Kapağı Açılmadan Sensör Testi nasıl yapılır?

- Parça Değişimi şeklindedir.

Uygulaması yapılan bu konular için Ecutest Beyin Test Simülatörü ile bir çok farklı beyin üzerinde çalışılmıştır. Çalışma yapılan beyinler aşağıda yer almaktadır.

- Ford CArgo Euro 5

- Scania Euro 5

- Mercedes Euro 5

- İveco Strailes Euro 3

- Ford CArgo Euro 3


Dolu dolu geçen ilk iki günün ardından katılımcılara kursun 3. Ve son gününde;

- Airbag Programlama

- İoterminal Ecu Programlama cihazı Kullanımı üzerine eğitimler verilerek kursun eğitim bölümleri tamamlanmıştır. Hedeflenen konuların tamamlanmasının ardından 3 günlük eğitim süresinin tekrarları yapılmıştır.

Tekrarların da tamamlanmasının ardından farklı illerden bir araya gelen ustaların Sertifikalarının Dağıtım etkinliğine geçilmiştir. Gerçekleştirilen etkinlikte katılımcılar ile iş geliştirme süreçleri hakkında bilgilendirme sohbetleri gerçekleştirilmiştir.

Etkinliklerin tamamlanmasının ardından katılımcılardan büyük taktir toplayan bir Beyin Tamir Kursu daha sonuna gelinmiştir.


Nitro Mekatronik firması dünyayı etkisi altına alan Pandemi sürecinde daralmaya giden ekonomik şartların etkisini iş ortaklarının üzerinden atmak adına farklı opsiyonlu etkinlikleri, iş geliştirme fikirleri ve kampanyalar sunmaya devam etmektedir.

Sizlerde Otomotiv sektöründe güncel kalmak ve yeniliklerden uzak kalmak istemiyorum diyorsanız Nitro Mekatronik tam size göre.

Nitro Mekatronik ayrıcalıklarından yararlanmak, farklı konularda detaylı bilgilere ulaşmak için Nitro Mekatronik Web Sitesi ve Nitro Mekatronik Forum adresini takip edebilir ya da 0850 755 02 30 numaralı telefondan bizlere ulaşabilirsiniz.

Yorumunuzu bırakın

Yorumlar (4)

i
ibrahim | 3 ay önce

Oto elektronik kurslarınız devam edecek mi ?

E
Ertürk | 3 ay önce

"İbrahim" Oto elektrik kurslarımız düzenli olarak devam edecektir. Kurslarımız hakkında ayrıntılı bilgi için 0850 755 02 30 numaralı telefondan bizlere ulaşabilirsiniz.

N
Necip | bir ay önce

Merhabalar, öncelikle iş konularından ziyade orada bulunduğumuz sürece bizlere olan arkadaşlığınız, abiliğiniz, ustalığınız ve misafirperverliğiniz için çok teşekkür ederiz. Sizlerle birebir tanışmanın ve muhabbet etmenin en güzel yanlarından biride kurs sonrası görüşmelerimiz için bizlerde oluşan güvendi. İş konusuna gelecek olursak birçok konuda branşlara ayrıştırılmış olan kursun en güzel tarafı her branşın kendi ustası tarafından anlatılmasıydı. Bu sayede ekibinizle tanışmak için daha samimi daha güzel bir ortam oluştu ve işi ustalarından öğrenmek çok güzeldi. Kurs bitiminden sonra geçen 2 aylık süreçte ne cihazlar ne destek konusunda herhangi bir sorun yaşamadığım için memnunum. Süreçlerin tamamında emeği geçen geçmeyen Nitro Ailesindeki tüm arkadaşlara çok teşekkür eder, başarılarınızın devamını dilerim.

E
Ertürk | bir ay önce

"Necip" Necip Bey değerli görüşleriniz için çok teşekkür ederiz. Siz değerli iş ortaklarımıza çözümler üretmek, sizlerin işlerini kolaylaştırmak adına var gücümüz ile çalışmaya ve hizmet sunmaya devam edeceğiz.