ŞANLIURFA LASTİK BASINÇ SENSÖR ARIZASI
13 Ekim 2020 Salı

ŞANLIURFA LASTİK BASINÇ SENSÖR ARIZASI

Lastik Basınç Sensörü Sistemi Nedir?
Lastik basıncı sensör  sistemi, aracınızdaki lastiklerin sıcaklığı ve hava basıncı hakkında sizi bilgilendirir. Lastiklerinizden herhangi biri sızdırırsa sizi erken uyarır ve aracı durdurmanıza veya vaktiniz olduğunda lastiği tamir edebileceğiniz noktaya gelmenize olanak sağlar.

Lastik Basınç Sensörü Nasıl Çalışır?

Sürüş sırasında tüm lastiklerin basıncı ve sıcaklığı hakkındaki bilgiler dijital bir ekranda görüntülenir. Herhangi bir sorun olması durumunda lastik basınç sensörü  kullanıcıyı görsel ve işitsel olarak uyarır. Aşırı sıcaklık, ani hava kaçağı, lastiğin delinmesi, yavaş hava kaçağı olması durumunda alarm verir.

Sensörler Nereye Monte Edilir?
Sensörler, lastik supapları çıkarıldığında lastiğin içine monte edilir. Sensörler  dışarıdan görünmez ve lastik valflere benzer. Kablosuz vericiler aracılığıyla lastik basınç ve sıcaklık değerlerini beyne iletir.

Araç tekerleğinin her tarafındaki valfler çıkarılır ve bunun yerine lastik içindeki sıcaklığı ve basıncı izleyen, bilgi toplayan ve toplanan verileri araçtaki dijital bir göstergeye kablosuz olarak ileten lastik basınç sensörü  valfleri takılır.


Sensör Arızalandığında Uyarı Sistemi
Sistem, lastiklerde meydana gelen anormallikleri sürekli olarak analiz etmektedir. Bu analizlerin sonuçları uyarılardır; bunlar kaçak uyarısı, hızlı kaçak uyarısı, yavaş sızıntı uyarısı, yüksek basınç uyarısı, düşük basınç uyarısı ve yüksek sıcaklık uyarısıdır.
Lastik basınç sensör sistemi arabada olduğunda lastiğiniz; sıcaklığını ve basıncını söyler. Lastiklerden herhangi biri patlaksa sizi önceden uyarır ve vaktiniz varsa aracı durdurmanıza veya lastikleri tamir etmenize izin verir.

Şanlıurfa Nitro Garaj’ımızda lastik basınç sensörlerinizin  arızası tespit edilerek gerekli tüm müdahaleler sağlanmaktadır. Bilgi için iletişime geçiniz.

 


Yorumunuzu bırakın