Scania Arıza Tespit Cihazı Nedir ve Nerelerde Kullanılır?
8 Mayıs 2020 Cuma

Scania Arıza Tespit Cihazı Nedir ve Nerelerde Kullanılır?

Scania VCI3 arıza tespit cihazı ağır vasıta araçların yeni nesil arıza tespit cihazıdır. Bunları sayacak olursak Tır, kamyon, otobüs ve Scania markalı endüstüriyel motorlarda da kullanılan arıza tespit cihazıdır. Scania VCI 3 cihazı ile araç ve bilgisayar arasındaki bağlantıyı usb kablo ile kurabilmektedir. Scania VCI 3 cihazının en önemli özellikleri arasında araçlarda bulunan motor, şanzıman, abs, elektronik gövde modülü gibi elektrik kontrol ünitelerinin arızalarını okuma, silme  ve bunu kontrol altına alabilme özelliğine de sahiptir. Ayrıca servis bakım işlemleri adaptasyon, kodlama, DPF rejenerasyonu da yapabilir. Bunun yanında kompresyon enjektör testi, silindir sıkıştırma testi, azami sürt değişikliği gibi işlemleri yapabilmektedir. Bu cihaz sayesinde, sayılan tüm bu özellikleri bünyesinde barındıran bir cihaz olup yukarıda saydığımız tüm işlemleri de eksiksiz bir şekilde yapabilmektedir.

Scania diagnostik sistemlerde kullanılan en son sürüm ve SDP3 yazılımının bütün serileriyle uyumludur ve yeni nesil araçlardaki diagnostik işlemleri eksiksiz bir şekilde uygulayan arıza tespit cihazıdır. SDP yazılımı dışında X-COM yazılımı ile uyumludur. VCI3 arıza tespit cihazı, ağır vasıta araçlara bağlandıktan sonra SOPS verisi üzerinde bulunan tüm bilgileri alarak size tüm parametrelerde değişiklik yapma fırsatı sağlamaktadır.

Bu cihaz sayesinde aracınızda bağlantı kurabilir  ve  araçta bulunan sorunları detaylı bir şekilde size tanıtıp ve hızlı bir şekilde arızayı bulduktan sonra onarabilirsiniz. Bu cihazın VCI2 cihazı ile arasındaki en büyük fark ise yeni nesil Euro 6 araçları destekler nitelikte olması ve servis bakım uyarısını söndürmek gibi özel işlemleri desteklediği tüm modellerde yapması, hafif ve kullanışlı olmasıdır. Böylece hem kurulum açısından hem de taşınılabilir olması açısından da işlerinizi kolaylaştıracak bir arıza tespit cihazdır.

Teknik özelliklerini ise;

Arıza kodu okuma - silme

Canlı Değerli Görüntüleme

Scania Adblue Çözümlemeleri

Scania Hız Sınırı Değiştirme

Scania Tork Arttırma

Scania Kalibrasyon Yükleme

Türkçe Dil Seçeneği

Scania Chip Tuning

Scania Beyin Programlama

gibi teknik özellikleri içerisinde barındırmaktadır.

 

Yorumunuzu bırakın