Land Rover / Range Rover DPF Temizliği Nasıl Yapılır ?
5 Haziran 2021 Cumartesi

Land Rover / Range Rover DPF Temizliği Nasıl Yapılır ?

Land Rover Araçlarda Partikül Tıkanıklığına Neden Olan Durumlar Nelerdir?

Aracı düşük devirlerde kullanmak ve kalitesiz yağ ve yakıt kullanımı partikül filtresinin tıkanmasına neden olur.

Aracınızın göstergesinde kırmızı bir şekilde partikül filtresi ışığı yanıyorsa partikül filtrenizin dolu olduğunu gösterir ve bu durumda partikül filtrenizin temizlenmesi gerekir. Temizlenmediği taktirde aracınız egzoz kısmından duman atmaya başlayacaktır ve yakıt değerlerinde yükselme meydana gelecektir. Dizel partikül filtresinin temizlenmesi için iki yol vardır.

Aracı 60 ila 100 km/s hız arasında 2500/3000 devir aralığında 20 dakika kadar kullandığınız taktirde aracınız manuel olarak temizlenme işlemine başlayacaktır. Bu işlemi yaptıktan sonra aracınız da hala egzoz kısmından duman atma var ise partikül filtresinin sökülerek makineye bağlanıp temizlenmesi gerekir.

Aracınızı bize getirdiğiniz taktirde partikül filtresini söküp makinaya bağlıyoruz ve makinenin içerisine kimyasal bir sıvı enjekte edip makinamızı çalıştırıyoruz. Bu esnada makine yıkama ve temizleme işlemini başlatıyor ve yüksek basınç uygulayarak partikül filtresinin içerisindeki kurumları temizliyor.

Temizleme işlemini yaptıktan sonra partikül filtresi araca geri monte edilir ve araç teslime hazır hale gelir. Temizleme işleminden sonra aracınız eski yakıt tüketimine geri dönecektir ve egzozdan duman atmayı kesecektir.

  • Dizel partikül filtresinin Nitro DPF Temizleme cihazı ile yıkanması
  • Ömrünü tamamlamış dizel partikül filtresinin yenisi ile değiştirilmesi gibi arıza çözümleri profesyonel kadromuz ve ekipmanlarımız sayesinde en uygun fiyat garantisi ile Nitro Mekatronik Garaj’da sizlere sunulmaktadır. 

    Farklı marka ve model araçlarda Dizel Partikül Filtresi yıkanması işlemi hakkında yazıları okumak için tıklayınız.<<
Yorumunuzu bırakın